Ana Sayfa
Bölüm
Bölüm Başkanından

BÖLÜM BAŞKANI'NDAN

Sevgili öğrenciler,Maliye Bölümü’ne hoş geldiniz... 2002 yılında eğitime başlayan bölümümüz üç profesör, iki doçent, üç yardımcı doçent, bir öğretim görevlisi ve 6 araştırma görevlisi ile hizmete devam etmektedir. Halen birinci, ikinci ve karma (uzaktan) eğitim programlarımızla binin üzerinde öğrencimize lisans eğitimi sunmaktayız. Lisans eğitimi yanında lisansüstü eğitimde de programlar yürütmekteyiz. Bu programlar içerisinde 1. ve 2. Öğretim (Mali Hukuk) Yüksek Lisans, Uzaktan Yüksek Lisans ve Doktora bulunmaktadır.

Sevgili öğrenciler,Ders programlarını sürekli yenileyerek eğitimdeki yeni trendleri takip eden ve öğrencilere imkânlar dâhilinde kişisel gelişimlerine de katkı sağlayacak seçmeli ders havuzu oluşturmayı önemseyen bir bölümdesiniz. Hocalarımız, öğrencilere hem öğrenim hayatı boyunca hem de mezuniyet sonrası danışmanlık hizmeti sunmaya gayret etmektedir. Eğitimde kaliteden taviz veremeyiz. Ancak eğitim kadromuz ve bölümümüz kulübü, öğrenciliği aynı zamanda zevkli bir uğraş haline getirmektedir. Bu şekilde Sakarya Üniversitesi'nde almış olduğunuz eğitim hem bilimsel hem de eğlenceli bir süreç haline gelmektedir. Öğrencilerimiz, henüz eğitim hayatının ilk günlerinde, üniversiteyi ve üniversite eğitimini kavramakta ve gereklerini yerine getirmenin bilinciyle hareket etmektedirler.

Bu bölümden mezun olduğunuzda sizleri özel ve kamu sektörü olmak üzere bir çok iş fırsatının beklediğini bilmeniz gerekmektedir. Bu sebeple eğitim ve öğretim sistemimizi sizlere üniversite hayatınız bittikten sonra bile faydalı olacak şekilde dizayn etmiş bulunmaktayız. Sizlerin de katkılarıyla daha verimli ve daha sağlıklı bir öğretim sistemini kurmanın sürekli gayreti içerisindeyiz. Sürekli yenileniyor ve sürekli daha iyiye adım atıyoruz. Bu yüzden geri bildirimlerinizi önemsiyoruz ve sorunlara çözüm üretiyoruz.. Bu bilinçle yanınızda olduğunuzu hatırlatır ve bölümümüze tekrar hoş geldiniz diyorum.

Prof. Dr. Temel GÜRDAL